Ceo dan za dve tačke
Prijepolje - Posle skoro mesec dana, u trećem nastavku, završena je šesta sednica Skupštine opštine, iako je imala samo desetak tačaka dnevnog reda. Posle prethodnog nastavka ostalo je samo da odbornici usvoje predlog o razrešenju dosadašnjeg i imenovanju novog direktora Turističke organizacije, donesu Program sopstvenog rada i produže rok za Anketni odbor koji priprema izveštaj o radu velikih mesnih zajednica tokom nekoliko godina. Za to im je bio potreban još jedan ceo radni dan kako bi se sve postiglo.
Činilo se da su sve diskusije povodom razrešenja direktora Turističke organizacije i imenovanja novog, iscrpljene još u decembru, u okviru prethodnog nastavka ove sednice. Odbornik Zulkefil Sadović (DPS) je tada ukazao da će upravo ovo smenjivanje i imenovanje pokazati pravo stanje politike u ovoj opštini jer su u predizbornoj kampanji sve partije obećavale „departizaciju“, odnosno da se neće birati direktori po partijskoj već stručnoj osnovi. Međutim, dodao je Sadović, „dešava se ponovo da se direktor menja jer nije član partije koja je u koalicionoj vlasti“. Osvrćući se na predlog da se umesto Duške Bajić imenuje Ivana Rakonjac, Sadović je primetio da je dobro da se zaposli kćerka dugogodišnjeg rukovodioca Odeljenja za budžet u Opštinskoj upravi i tek svršeni student sa visokim prosekom tokom studiranja ali je zapitao kakvo je njeno radno iskustvo jer iz studentske klupe seda direktno u direktorsku fotelju? Ovaj odbornik je, takođe, primetio da je Ivana Rakonjac predložena ispred koalicije DSS-SRS, a ako se zna da su to partije koje se javno protive ulasku Srbije u Evropsku uniju, onda je pitanje kakvi će nam to i odakle turisti stizati. Sadović je uputio i direktno pitanje odbornicima SNS „kako dozvoljavaju ovako jak udarac“ jer se smenjuje njihov kadar, zašto ne reaguju jer imaju vlast u državi?
Dragoljub Zindović(SNS) je naglasio da se ovom smenom na čelu Turističke organizacije u Prijepolju „šalje uvredljiva poruka SNS“, te da razmisle oni koji umesto kadra SNS stavljaju kadar SRS. Zindović je pre mesec dana, obraćajući se pre svega odbornicima SDP, ukazao da su doveli na vlast male partije „bez legitimiteta“, a sada dozvoljavaju i ovu smenu direktora, te ih je uputio da razmisle kakvu poruku šalju građanima, Vladi i predsedniku države .On je upozorio i da dosadašnja direktorka Bajić ima ugovor o radu na četiri godine i da će podneti tužbu, a to znači da će troškove spora opet snositi opština, odnosno budžet. Glasovima većine, Skupština opštine je u ponedeljak razrešila Dušku Bajić, inženjera tehnologije za dizajn industrijskih proizvoda sa mesta direktora Turističke organizacije, a potom imenovala Ivanu Rakonjac, diplomiranog ekonomistu.
Odbornici su usvojili i sopstveni Program rada za 2013. godinu, koji sadrži više od 45 tačaka. Kada je izgledalo da će se ovaj treći nastavak okončati tokom prepodnevnog rada, usledio je novi „performans“. Odluka da se do 31. marta produži rad Anketnom odboru koji je formiran u septembru kako bi pripremio izveštaj o radu velikih mesnih zajednica, pokrenula je lavinu diskusija, replika i reklamiranja povrede Poslovnika.
U (epi)centru se našlo Brodarevo. Započeli su odbornici Demokratske partije Sandžaka koji su još jednom javno prozvali sve odbornike iz Brodareva smatrajući da nisu „ništa učinili da bi Brodarevo rešilo osnovno pitanje, a to je nedostatak vode“. Usledila je reakcija šefa poslaničke grupe SDP Šefketa Šehovića koji je odbio ovakve insinuacije, predočavajući da je za nekoliko godina u infrastrukturu Brodareva uloženo više od 50 miliona dinara, a da je pitanje vodovoda vrlo kompleksno. Sve je to trajalo taman toliko da se utvrdi da „nema kvoruma“ u koalicionoj većini, te je sednica prekinuta, da bi bila nastavljena tek kasno poslepodne. Na pitanje odbornika opozicije zašto se i popodne čekalo sa nastavkom, zašto koaliciona većina ne obezbeđuje kvorum, čuo se i lakonski odgovor da je jednom odborniku „pobeglo telo“.
Lakonski odgovori možda bi bili duhoviti da ovo zasedanje, sa samo dve tačke dnevnog reda, kome je prisustvovalo 50 od 61 odbornika, nije koštalo 100.000 dinara(dnevnica odbornika je 2.000 dinara), uz 20.000 dinara koliko se plaća direktan televizijski prenos. Dakle, lako je izračunati, da su tri nastavka šeste sednice Skupštine opštine koja je imala samo desetak tačaka dnevnog reda, koštala građane ove opštine preko 360.000 dinara.
Нема коментара:
Постави коментар