CENEĆI koliko su zbog jedne Prijepoljke zavoleli grad, da li tazbinu grle i Limu hrle - po osmi put žiri „Zetovijade“ izabrao je petoricu najboljih zetova, među 1.784, koliko ih ima ovaj kraj širom Srbije i na svetskim meridijanima.
Na limskom keju u okviru manifestacije „Limski darovi“ tu čast podelila su dvojica Srbijanaca - Miljan Ostojić iz Kule i Marko Spasić iz Leskovca i trojici stranaca - Italijan Đuzepe Marteli, Nemac Julijus Šelike i Mladen Jelinek, rođeni Sarajlija, sada građanin Nemačke.
 TRKA I ČORBEU TRCI „Prijepoljski mostovi“ pobedili su Krstina Radivojević i Stefan Pušica, atletičari ovdašnjeg kluba. U maloj školi ribolova sa 162 mališana iz šest država, najuspešniji je bio Lazar Šljukić. Prva nagrada na „Limskom kotliću“, ispod novog mosta, pripala je ekipi „Veni, vidi, Vinicka“, druga „Limskim sombrerosima“, a treća „Zmajevima sa Lima“.
- Zetovi su limsko vino - podsetio je na stih iz himne „Zetovijade“ Milan Cmiljanović, inicijator jedinstvene manifestacije koja na obalama reke početkom avgusta, uz „Prijepoljske tamburaše“, okuplja zemljake i njihove zetove, sve u čijim venama teče Lim, gradeći tako nove mostove prijateljstva i druženja.

Da su Prijepoljke na glasu i po lepoti i stasu potvrdio je preksinioć Đuzepe Marteli, koga je supruga Paulina, za 35 godina braka, naučila da tečno govori srpski i igra - užičko kolo. Komšije kažu da se „Latin uvukao pod kožu tazbini“, pa se obreo u žiriju „Limskog kotlića“ i, uz Nebojšu Ljuštanovića, bio glavni degustator tridesetak ribljih čorbi.

- Porodica kao osnovna ćelija i njena struktura i solidarnost ovde se drže jače nego u Nemačkoj. Srdačno sam prihvaćen od svih, uklopio sam se u ovdašnji mentalitet, pa ostajem četiri nedelje, sa suprugom Larisom obilazim okolna brda i tazbinu Haliloviće u Drenovi, kao i manastir Mileševu - istakao je Julijus Šelike, docent na Filozofskom fakultetu u nemačkom gradu Konstanca.