Razgovori o izgradnji prelaza prema Crnoj Gori krenuli s mrtve tačke. Posle tri godine, meštani spustili cenu sa 3.600 na 1.900 i 1.700 evra
Posle trogodišnje pauze, s mrtve tačke krenuli su razgovori o otkupu dva hektara njiva i livada za izgradnju šest saobraćajnihtraka, terminala i drugih objekata na Gostunu, najvećem graničnom prelazu između Srbije i Crne Gore, na magistralnom putu Prijepolje - Bijelo Polje.
Iako su u proleće 2008. godine bili spremni projekti i novac da se uz magistralni put Beograd - južni Jadran, umesto nekoliko kontejnera na ledini, podignu objekti sa opremom po evropskom uzoru, zahtevi meštana i visoke cene zemljišta odložili su radove.
- Umesto tadašnjih zahteva za plaćanje 3.600 evra po aru, vlasnici imanja nedavno su na sastanku u opštini izjavili da bi pristali na cenu od 1.700 do 1.900 evra po aru - kaže Jusuf Muškić, predsednik Skupštine opštine Prijepolje. - Nadam se da je to prihvatljiva cena i za Upravu carina Srbije, čiju saglasnost očekujemo da bismo nastavili započeti posao otkupa zemlje i kako bi tokom godine počeli radovi vredni više od dva i po miliona evra.
U opštini Prijepolje u toku je procedura usvajanja prostornog plana.
Seobom sa Kolovrata i iz Brodareva bliže granici, nekadašnji kontrolni punkt, sada granični prelaz na novoj adresi uGostunu, dobio je malo proširenje iza krivine, na livadi između dva tesnaca u kanjonu Lima. Vozači, pogotovu drumskih krstarica, žale se da je Gostun najlošiji i najzakrčeniji prelaz u jugoistočnoj Evropi, a putnici su ogorčeni što nema sanitarnih prostorija i mesta za predah.
PARKING
NA prostoru između zgrade policije i carine na graničnom prelazu i motela "Luks" u Gostunu biće izgrađeni parking i prostorije za veterinarsku i fitosanitarnu inspekciju. Takođe, obezbediće se i lokacije za špediterske firme i za izgradnju drugih objekata, da bi to bio moderan, evropski granični prelaz.
Нема коментара:
Постави коментар